Archiv článků

Počítadlo návštěv

TOPlist

Info o autorovi

 

Bc. Tomáš Vlasák
*1990, Kolín

1

Autor vystudoval Střední zemědělskou školu v Čáslavi, obor ochrana přírody a prostředí. Poté začal studovat na České zemědělské univerzitě v Praze, fakultu lesnickou a dřevařskou, obor provoz a řízení myslivosti a lesní inženýrství.

Již od útlého dětství se zajímá o přírodu a vše co s přírodou souvisí. Už jako malý kluk rád navštěvoval přírodu a sledoval tak dění kolem sebe. Jeho cílem bylo vždy se dostat ke zvěři co nejblíže a ještě ji přitom fotografovat. S přibývajícími roky se zájem o přírodu ještě více prohluboval a čas strávený v přírodě se prodlužoval. Zprvu měl velký zájem o ptactvo a zvěř. S postupem času a přibývajícím věkem se začal zabývat hmyzem, rostlinami a navazovaly další různé obory – kynologie, dendrologie, lesnictví, ekologie atd. Mezi další koníčky patří sport, hudba a tvorba ze dřeva. Veškerý svůj volný čas věnuje přírodě, cestování, myslivosti, ornitologii a fotografování.

Intenzivnímu fotografování divoké přírody se věnuje od roku 2002. Ve své tvorbě se snaží zachytit vše, co běhá, létá a voní. Jedná se například o sedícího nebo letícího ptáka, běžící zvíře nebo třeba pestrobarevnost motýlů či různých květů. Od roku 2011 začal aktivně fotografovat lovecká plemena psů, ať už soukromě u chovatelů, na výstavách, zkouškách nebo při honech a naháňkách. Pravidelně navštěvuje myslivecké a ornitologické akce. Při cestách s fotoaparátem zatím navštívil Itálii, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a mnoho zajímavých míst v České republice. Mezi jeho nejnavštěvovanější kouty v ČR patří Bílé Karpaty, Český kras, Český ráj, Jeseníky, Krkonoše, Posázaví a Šumava. Ze všeho nejraději pobývá v Posázaví, které je pro něho srdeční záležitostí. V zahraničí nejraději navštěvuje vysokohorská střediska, převážně Alpy, kde se specializuje na místní faunu a flóru.

Své fotografie uplatnil v odborných časopisech Haf&Mňau, Naše příroda a Myslivost, kde svoji tvorbu obohatil články. Dále přispěl svými fotografiemi k vydání stolních autorských kalendářů – Zvířata naší přírody a Květiny naší přírody (2013). V posledních dvou letech pravidelně vydává své autorské nástěnné kalendáře. Fotografie se též objevily v leporeích pro vysokou školu v oboru kynologie, v nástěnných kalendářích lesnické společnosti UHÚL, kde byl spoluautorem a ve školních brožurách či výukových panelech. Aktivně fotografuje i pro myslivecká sdružení a další podobné akce.

autor fotografie: Filip Rejman

autor: Filip Rejman

autor fotografie: Josef Jaroš

autor: Josef Jaroš

autor fotografie: Filip Rejman

autor: Filip Rejman

autor fotografie: Filip Rejman

autor : Filip Rejman

autor fotografie: Jan Vlasák

autor: Jan Vlasák

autor fotografie: Jan Vlasák

autor: Jan Vlasák