Archiv článků

Počítadlo návštěv

TOPlist

Info o autorovi

 

Bc. Tomáš Vlasák
*1990, Kolín

1

Autor vystudoval střední zemědělskou školu v Čáslavi, obor ochrana přírody a prostředí. Poté začal studovat na České zemědělské univerzitě v Praze, fakultu lesnickou a dřevařskou, kde úspěšně dokončil bakalářský obor provoz a řízení myslivosti. V současné době studuje lesní inženýrství na stejnojmenné fakultě.

Již od útlého dětství se zajímá o přírodu a vše co s přírodou souvisí. Už jako malý kluk rád navštěvoval přírodu a sledoval tak dění kolem sebe. Jeho cílem bylo vždy se dostat ke zvěři co nejblíže a ještě ji přitom fotografovat. S přibývajícími roky se zájem o přírodu ještě více prohluboval, a čas strávený v přírodě se prodlužoval. Zprvu měl velký zájem o ptactvo a zvěř. S postupem času a přibývajícím věkem se začal zabývat hmyzem, rostlinami a navazovaly různé obory-kynologie, lesnictví, ekologie atd. Mezi další koníčky patří sport a hudba. Veškerý svůj volný čas věnuje přírodě, cestování, ornitologii, myslivosti a především fotografování.

Intenzivnímu fotografování divoké přírody se věnuje od roku 2002. Ve své tvorbě se snaží zachytit vše, co běhá, létá a voní. Ať už se jedná například o sedícího nebo letícího ptáka, běžící zvíře nebo třeba pestrobarevnost motýlů či různých květů. Snaží se zachytit a na snímcích zobrazit prchající krásu všech okamžiků, tak mnohotvárné přírody. Od roku 2011 začal aktivně fotografovat lovecká plemena psů, ať už u chovatelů, na výstavách, zkouškách nebo při honech a naháňkách. Pravidelně navštěvuje myslivecké a ornitologické akce. Při cestách s fotoaparátem prozatím navštívil Itálii, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a spoustu zajímavých míst v České republice. Mezi jeho nejnavštěvovanější kouty v ČR patří Bílé Karpaty, Český kras, Český ráj, Jeseníky, Krkonoše, Posázaví a Šumava. V zahraničí nejraději navštěvuje vysokohorská střediska, převážně Alpy, kde se specializuje na místní faunu a flóru.

Své fotografie uplatnil v odborných časopisech Haf&Mňau, Naše příroda a Myslivost, kde svoji tvorbu obohatil články. Dále se podílel se svými fotografiemi na vydání stolních autorských kalendářů-Zvířata naší přírody a Květiny naší přírody (2013). Fotografie se též objevily v leporeích pro vysokou školu v oboru myslivecké kynologie, v kalendáři lesnické společnosti UHÚL, kde byl spoluautorem a ve školních brožurách či výukových panelech…aj. Aktivně fotografuje i pro myslivecká sdružení a další podobné akce…

autor fotografie: Filip Rejman

autor: Filip Rejman

autor fotografie: Josef Jaroš

autor: Josef Jaroš

autor fotografie: Filip Rejman

autor: Filip Rejman

autor fotografie: Filip Rejman

autor : Filip Rejman

autor fotografie: Jan Vlasák

autor: Jan Vlasák

autor fotografie: Jan Vlasák

autor: Jan Vlasák